Nabór do nowej grupy Hip-Hop/New Age 12-15 lat

Nabór do nowej grupy Hip-Hop/New Age 12-15 lat

Nabór do nowej grupy Hip-Hop/New Age 12-15 lat

Chcesz brać udział w zawodach tanecznych, a może pokazach? Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby w wieku 12-15 lat do nowej grupy zamkniętej Hip-Hop/New Age.

H

ip-Hop jako taniec narodził się w latach 80-tych, ale jako kultura jego istnienie sięga wczesnych lat 70-tych. Taniec hip hop narodził się w mieście Nowy York w czasach kiedy „Beat Street Era” (czyli czas świetności bboyingu) chyliła się ku końcowi. W klubach jednym z dominujących nurtów muzycznych stał się właśnie hip hop i to do jego brzmień poruszała się społeczność afroamerykańska i latynoska. Z czasem ruchy z imprez zyskiwały swoje nazwy, zwiększała się też ich liczba nastąpiła zatem swoista kodyfikacja ruchów oraz określenie nazwy stylu jako hip hop z racji muzyki, do której był on wykonywany. To co podstawowe hip hopie to bounce czyli feeling charakterystyczny dla tego tańca polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu poprzez cykliczna pracę ciała. Hip Hop pomimo dużej ilości nazwanych ruchów, jest przede wszystkim tańcem improwizacji, nie stanowi tez zamkniętej struktury ciągle czerpiąc inspirację z innych styli tanecznych, takich choćby jak popping i inne style stare dancowe.

N

ew Age to styl lub mówiąc dokładniej nazwa zajęć, podczas których studenci uczą się określonych, choreografii stworzonych przez nauczycieli, będących indywidualną interpretacją określonych utworów muzycznych. New Age to przede wszystkim nurt, którego powstanie należy przypisać studiom tanecznym a nie ulicy, powiązany bardzo mocno z przemysłem muzycznym stąd też za jego mekkę uznaje się Los Angeles a konkretniej mówiąc Hollywood. New Age jako indywidualny sposób interpretacji poprzez choreografię sprawia, iż prezentowane w jego obrębie przejawy aktywności ruchowej są niekiedy bardzo odmienne od siebie, a ich kształt wynika w dużej mierze z inspiracji jaka leży u źródła powstania danej choreografii. Określenia New Age używamy w celu podkreślenia odmienności tych zajęć od innych zajęć szczególnie hip hopowych, i pokazania, że jest to odmienny od street dance’owego sposób myślenia o tańcu, choć niekiedy bardzo często nim się inspirujący. Mimo iż zajęcia New Age nakierowane są na uczenie choreografii, to staramy się podczas nich przekazywać także ogólno rozumiane podstawy tańca, szczególnie w grupach początkujących, pamiętając że aby choreografia stanowiła taniec, muszą za nią stać przynajmniej podstawowe umiejętności.

Instruktorzy

P

iotr „Czyżu” Czyżewski swoją przygodę z tańcem rozpoczął w liceum, kiedy zafascynowany bboyingiem (breakdancem) na ponad 10 lat zaangażował się zgłębianie tajników tego stylu. Na przestrzeni lat związany był z takimi grupami jak Crackin Floor, Enklawa Rytmu oraz Funky Masons z którymi wygrywał i zdobywał czołowe miejsca na znaczących zawodach w naszym kraju (m.in. Warsaw Challenge czy Show Your Skills), prowadził szereg warsztatów, a także pełnił rolę sędziego na wielu contestach. Umiejętności szlifowane pod okiem czołowych bboys i legend tego stylu na świecie, pozwoliły mu rozwinąć się zarówno fizycznie jak i mentalnie, co do tej pory wykorzystuje. Chcąc rozwijać swoje umiejętności taneczne we wszechstronny sposób rozpoczął pobieranie lekcji innych styli, wśród których znalazły się jazz, balet, taniec współczesny, hip hop, popping, locking a także szeroko rozumiana choreografia.

Obecnie regularnie szkoli się w najlepszych studiach tańca w Los Angeles (Debbie Reynolds, Millenium Complex, Movement Lifestyle) oraz Londynie, gdzie jego mentorami są największe nazwiska w branży tanecznej pracujący na co dzień z takimi artystami jak Michael Jackson czy Madonna. Wszechstronne szkolenie pozwoliły mu zostać w Polsce cenionym nauczycielem o uznanej renomie i rozpoznawalnym stylu. W roku 2008 otworzył wraz z bratem studio Street Dance Academy, które bardzo szybko stało się cenioną marką i jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków tanecznych w Polsce, którego kadrę stanowią czołowi specjaliści w swoich stylach.

Kolejnym krokiem w jego karierze było stworzenie SDA CAMP oraz SYMPHONY of MOVE czyli jednych z największych w Europie warsztatów tanecznych podczas, których zajęcia prowadzą zaproszone gwiazdy, pracujące na co dzień w Los Angeles. Jest on także założycielem SDA ARTISTIC AGENCY a także pomysłodawcą programu stypendialnego dla uzdolnionych tancerzy Follow Your Dreams oraz członkiem grupy SUPER 6 stanowiącej polską taneczną czołówkę. Piotr regularnie zapraszany jest jako instruktor, choreograf, sędzia na różnego rodzaju warsztaty i konwencje ( juror precastingów Got to Dance ), przygotowuje choreografie i pokazy na różnego rodzaju eventy, tworzy spektakle taneczne i koncerty ( „Pamiętnik” „Przemijanie”), tańczy podczas ważnych wydarzeń takich jak choćby One Year To Go, uczestniczy w pracach nad videoclipami (m.in Asia Kwaśnik), wraz z grupą SUPER 6 bierze udział w zawodach (II miejsce WOD Berlin, zwycięstwo polskich eliminacji do Mistrzostwa Świata w Blackpool), a to tylko niektóre elementy jego tanecznego CV

 

K

atarzyna Świder swoje pierwsze kroki taneczne postawiła w wieku 15 lat w studiu Street Dance Academy. Od 2012 roku związana jest z grupa B.O.B Be Over Boogie prowadzona przez Paulinę Narożnik. Wraz z grupą dzięki ciężkiej pracy ma na koncie wiele projektów i osiągnięć min. I miejsce na zawodach Street Dance Story. Jej priorytetem jest ciągły rozwój dlatego można ja zobaczyć na wielu warsztatach w całej Polsce. Swoje doświadczenie zdobywa także dzięki wyjazdom za granice. Rok temu miała okazje doskonalić swoje umiejętności w Los Angeles, ucząc się w takich studiach jak Movement Lifestyle oraz Debbie Reynolds. Finalistka trasy warsztatowej Board Game Tour. Kasia ciągle szuka nowych możliwość w tańcu, dlatego na co dzień oprócz choreografii, bierze zajęcia z różnych stylów takich jak hip-hop, popping czy house.

Co?

Treningi
Poniedziałek 16:00 – 17:30
Piątek 16:00 – 17:30
Zapisz się online

Pełny grafik zajęć: https://www.s-d-a.pl/grafik

Gdzie?

Studio SDA
ul. Nabycińska 19
Wrocław

Jak nas znaleźć: https://www.s-d-a.pl/kontakt

Za ile?

135 zł / miesiąc (średnio 8 zajęć)

Pełny cennik: https://www.s-d-a.pl/cennik