Nowe zajęcia reggaeton

Nowe zajęcia reggaeton

Nowe zajęcia REGGAETON

W tym sezonie wprowadzamy kolejne nowości! Tym razem zapraszamy na nowe zajęcia – REGGAETON z Kayką Sadowską

R

EGGAETÓN – zajęcia solowe dla kobiet i mężczyzn. Reggeatón to przede wszystkim muzyka, do której się tańczy, wykorzystując główny rytm perkusyjny zwany „Dem Bow”. Łączy w sobie elementy tańców ulicznych z Ameryki Łacińskiej, przez co nazywany jest przez niektórych “latynoskim hip-hop’em”. Pochodzi z Puerto Rico. Duża dynamika, izolacje ciała, ćwiczenie koordynacji, czyli wycisk na zajęciach i świetna energia w rytmach np. Daddy Yankee, El Chacal lub Maluma – to na pewno znajdziecie na reggaetonie!

 

K

aja “Kayka” Sadowska – sama o sobie mówi: Polka, w innym życiu była Kubanką, z wykształcenia filolog hiszpańska, więc rozumie każdy tekst piosenki, od “Despacito” Daddy Yankee i Luisa Fonsi po “La Tortura” Shakiry. Od małego w ruchu, trudno jest jej usiedzieć w jednym miejscu, gdy oddaje się swojej pasji jaką jest taniec, ciężko jest ją zatrzymać. Pełna energii, chęci ciągłego rozwoju, wieczna optymistka. Jej ulubionym zwierzakiem jest krokodyl, a kolorem tęcza. 

Z tańcem jest związana od około 6 roku życia, w szkole podstawowej trenowała gimnastykę artystyczną. W tym samym okresie rozpoczęła swoją 9-letnią przygodę z inną formą ruchu: siatkówką. Dało to doskonałe przygotowanie motoryczne i koordynacyjne, niestety kontuzja kręgosłupa wymusiła koniec tej przygody sportowej, ale dała również miejsce na nowości i tak w wieku 15 lat pojawiła się szkoła muzyczna i zajęcia z gry na perkusji. Salsę, reggaetón i tańce kubańskie poznała chwilę później w liceum i w 2006 roku rozpoczęła swoją naukę w szkole Izy i Jose Torresów. Od tamtego czasu nieustannie rozwija się tanecznie, chłonie rytmy i wiedzę dotyczącą folkloru oraz kultury kubańskiej i latynoamerykańskiej podczas swoich codziennych treningów, jak i również warsztatów, obozów, festiwali i kongresów w Polsce i na całym świecie. Dwukrotnie podróżowała na Kubę, na co dzień pracuje z Kubańczykami mieszkającymi w Polsce. Nie ogranicza się jednak do jednego stylu, wiele lat trenowała style street dance w formacji “Boom Boom Rock It” pod okiem Marty Mościckiej i Krzysztofa Mazura, szkoli się w zakresie technik tańca u najlepszych polskich i kubańskich profesorów, takich jak Wojciech Warszawski lub Waldemar Guijarro Bedoya. 

Specjalizuje się w timbie (tzw „hyper salsa”) oraz reggaetonie. Nic w tym dziwnego, w końcu te style do spokojnych nie należą i właśnie dlatego można się w nich wyskakać, wytańczyć wszystkie emocje. Prezentowała się również m.in. podczas Festival Cubano w Bielsku- Białej, El Sol Warsaw Salsa Festival, Carnaval de Salsa, Latino Festiwal, Tirate un Paso oraz w konkursie Primavera Salsa Open.

Co?

Treningi
Reggaeton – piątek 19:30
Zapisz się online

Pełny grafik zajęć: https://www.s-d-a.pl/grafik

Gdzie?

Studio SDA
ul. Nabycińska 19
Wrocław

Jak nas znaleźć: https://www.s-d-a.pl/kontakt

Za ile?

25 zł / pojedyncze zajęcia
75 zł / karnet na 4 zajęcia (ważny 6 kolejnych zajęć)
140  zł / karnet open na 8 zajęć (ważny 4 tygodnie)

Pełny cennik: https://www.s-d-a.pl/cennik