Twerk – nowe zajęcia

Twerk – nowe zajęcia

TWERK – Nowe Zajęcia

T

werk to nowe zajęcia, które ruszają w naszym studio w środy o 21:00.

To styl tańca wywodzący się z Afryki Zachodniej, gdzie jest nazywany „tańcem tyłu” i tańczony wyłącznie przez kobiety. W Ameryce zyskał popularność w latach 90’, a za jego kolebkę uważa się Nowy Orlean. Rozpowszechniły go dwie panie znane pod nazwą TWERK TEAM, które zaczęły nagrywać filmiki ze swoim udziałem i udostępniać je na YouTube. W 1993 roku DJ Jubilee nagrał piosenkę Do the Jubilee All, dzięki której twerking po raz pierwszy stał się szerzej znany. Nazwa ‘twerk’ powstała z połączenia dwóch zwrotów – „twist it” oraz „worki it”.
Styl ten polega na energicznym potrząsaniu bioder w górę, w dół oraz na boki dzięki czemu wprawiają one w ruch pośladki. Pomaga wysmuklić talię, biodra, nogi oraz pupę, wyrzeźbić sylwetkę oraz spalić kalorie.

 

K
amila Olejnik – swoją przygodę z tańcem rozpoczęła kiedy miała 6 lat zaczynając od tańca disco. Po drodze zaczerpnęła kilku lekcji z hip hopu, new style oraz house(grupa Bejzik), bachaty i salsy (grupa Universo Salsero Ladies), dancehallu (Sista Crew). W tym czasie brała udział w licznych pokazach i teledyskach tanecznych, jako tancerka w meczach futbolu amerykańskiego. Rok czasu koncertowała w Polsce z piosenkarką Niqa Jo. Fascynacja twerkiem zaczęła się 4 lata temu. Od tego czasu taniec ten obecny jest w całym jej życiu. Szkoli się u polskich jak i międzynarodowych instruktorów m.in. DHQ Agnieszka Białon, DHQ Ula Afro Fryc, Tinze, Anet Antosova, Janet Phoenix, DHQ Lua, Fraules, Gosia Blus, Dominika Śliwińska, Malwina Żygowska i wielu innych. W 2018 roku startowała w International Twerk Champions i stoczyła bitwę w półfinale z Ulą Afro. Organizuje warsztaty twerk w Polsce: 2017- z Gosią Blus, 2019-wystąpiła osobiście. Posiada tytuł instruktora tańca oraz tytuł magistra Pedagogiki. Na swoich zajęciach szczególną uwagę przykłada do techniki, podchodzi do każdej kursantki indywidualnie objaśniając podstawy a przede wszystkim wyzwala emocje i uczucia w każdej choreografii, którą tworzy.

Zajęcia?

Środa 21:00 – 22:00

Gdzie?

Studio SDA
ul. Nabycińska 19
Wrocław

Za ile?

Cena: 25 zł / pojedyncze zajęcia
70 zł / karnet 4 zajęć
Zapisy online