Zajęcia

Zajęcia

Wszystko o naszych zajęciach w jednym miejscu

Grupy otwarte/rekreacyjne | Street Dance

HIP HOP

Hip-Hop jako taniec narodził się w latach 80-tych, ale jako kultura jego istnienie sięga wczesnych lat 70-tych. Taniec hip hop narodził się w mieście Nowy York w czasach kiedy „Beat Street Era” (czyli czas świetności bboyingu) chyliła się ku końcowi. W klubach jednym z dominujących nurtów muzycznych stał się właśnie hip hop i to do jego brzmień poruszała się społeczność afroamerykańska i latynoska. Z czasem ruchy z imprez zyskiwały swoje nazwy, zwiększała się też ich liczba nastąpiła zatem swoista kodyfikacja ruchów oraz określenie nazwy stylu jako hip hop z racji muzyki, do której był on wykonywany. To co podstawowe hip hopie to bounce czyli feeling charakterystyczny dla tego tańca polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu poprzez cykliczna pracę ciała. Hip Hop pomimo dużej ilości nazwanych ruchów, jest przede wszystkim tańcem improwizacji, nie stanowi tez zamkniętej struktury ciągle czerpiąc inspirację z innych styli tanecznych, takich choćby jak popping i inne style stare dancowe.

HOUSE

Taniec House, podobnie jak to ma miejsce w większości stylów z rodziny street dance, w swojej genezie był tańcem socjalnym, powstałym w latach 80-tych, a za jego główny początkowo ośrodek uznaje się Chicago. Styl ten określano w początkowej fazie także mianem Club Dance, ponieważ to właśnie kluby, grające nową jak na tamte czasy muzykę house, stanowiły kolebkę jego powstania (Warehouse to jeden z takich znaczących dla historii House-u klubów, od którego wzięło się określenie House). Do podstawowych elementów tańca House należą Jacking, Footwork, Stomping oraz Lofting, a ich opanowanie i właściwy feeling stanowią istotę nauki tego stylu. House to styl dający ogromne możliwości improwizacji, inspirujący się ciągle innymi stylami takimi jak afro, top rocking czerpiąc z nich ruchy i przekształcając na charakterystyczny dla siebie feeling. Na zajęciach poznacie nie tylko feeling i groove, ale także historię i genezę tego tańca i muzyki, która stała się przyczyną jego powstania.

POPPING

Powstał na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Polega na energicznym spinaniu mięśni swojego ciała w rytm muzyki, zatrzymując się w specyficznych pozach dodając do tego wszystkiego unikalny groove, który posiada każdy człowiek. Popping jest jednym z najprężniej rozwijających się styli street dance, do jego struktury musimy dodać o wiele więcej foundations niż trzy początkowe tzn: pop, groove i pose.

Popping można nazwać „parasolem” który gromadzi pod sobą wiele różnych styli takich jak Boogaloo, Animation, Animatronic i wiele innych. Każdy z tych nurtów posiada swoje pod style mianowicie:

Boogaloo: fresno, scare crow, walk out, crazy legs, necko-flex, twist-o-flex, master-flex, oldman, romeo twist, egiptian twist, rolls, sleppy style, glides and floats, poesing, airpoesing, shadow box,

Animation: dime stop, robot, slowmontion, matrix, sindbading, waving, sailorman, air walk, liquid, cobra, claymation, itp.

Popping głównie tańczony jest do muzyki Funk, lecz z biegiem lat zaczęto tańczyć go do elektronicznych bitów, czy nawet dubstepu. Fakt jest taki że nie można się ograniczać danym rodzajem muzyki, gdyż to muzyka pozwala nam na kreowanie nowych form ruchu. Reasumując popping jest na tyle unikatowym stylem, że można go wykonywać do każdego rodzaju muzyki, zależnie od gustu, nastroju i samopoczucia.

VOGUE

Voguing wywodzi się z Nowego Jorku, jego historia sięga do lat 60, lecz w Polsce dopiero raczkuje. Voguing czerpie inspiracje nie tylko ze świata mody, ale także ze sztuk walki, gimnastyki, a nawet baletu. Charakteryzują go specyficzne ruchy rąk i dłoni, tworzące linearne figury oraz symetryczne kształty. Jest to taniec freestyleowy, który zazwyczaj tańczy się w formie walki – Vogue Battle. Jednak to nie technika przesądza o wygranej, lecz „attitude” („postawa”), czyli charyzma i pewność siebie, którymi zawodnicy potrafią wzbudzić zachwyt sędziów oraz widowni.

NEW STYLE HUSTLE

New Style Hustle jest to nowa odmiana tradycyjnego Hustle (który powstał w latach 70-tych, w erze disco, w Nowym Yorku). Twórca NSH jest Jeff Selby, jest to taniec w parach, w którym można zobaczyć wiele inspiracji z takich technik jak salsa,house,swing czy towarzyski. Nie musisz przyjść z partnerem by móc skorzystać z zajęć. Tutaj każdy tańczy z każdym, a i muzyka nie jest dla nas ograniczeniem :).

TOP ROCKING

Top Rocking stanowi jeden z podstawowych elementów bboyingu (breakdance) czyli tańca powstałego w latach 70-tych w dzielnicy Bronx leżącej w Nowym Yorku, a tańczonego przede wszystkim do tzw. break-ów, czyli sekcji perkusyjnych wyselekcjonowanych z przeważnie funkowych utworów muzycznych (stąd określenie b-boy czyli break boy którego ojcem jest DJ Kool Herc) Mówiąc w ogólnej i najbardziej uproszczonej formie Top Rocking to wszystko to co b-boy wykonuje „na górze” ( stojąc ) przed zejściem do footworków, powermovesów czy też innych ruchów. Top Rocking wbrew pozorom to nie tylko dynamiczne ruchy samych nóg, ale też praca całego ciała, która ma za zadanie jak najlepszą interpretację tego co właśnie leci w głośnikach. Podczas zajęć poznacie nie tylko podstawowe ruchy i ich nazwy jak Indian step, ale także nauka wykorzystywania ich podczas improwizacji, kreowania własnych ruchów a także nauka historii i genezy tego stylu.

BREAKDANCE

Tego stylu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To idealna forma dla zapalonych tancerzy, którzy chcą spełniać się w jednym z czterech elementów hip hopu. Jeśli chcesz poszerzać swoje horyzonty ruchowe, poznać podstawy, może bardziej zaawansowane ruchy lub po prostu chcesz potańczyć w miłej atmosferze to te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Lekcje będą odbywać się w charakterze praktisu, mianowicie będziemy wyznawać zasadę „Each one teach one” czyli poza wspólną rozgrzewką, „każdy uczy każdego” i ćwiczy konkretne ruchy, którego w danej chwili interesują. NA PRZYKŁAD, jeśli chcesz poćwiczyć footwork – uczysz się od instruktora i ćwiczysz footwork, lecz jeśli podpatrzysz u kogoś ciekawe ruchy, możesz uczyć się od kogo chcesz, z kim chcesz, jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z innymi, pomagasz innym. Jeśli chcesz poćwiczyć na przykład Power-moves`y- zasada jest taka sama itd. Tym sposobem zajęcia będą uniwersalne – dla osób początkujących oraz dla tych, którzy śmigali już wcześniej Cele: fun, praca, poznanie historii, progress, integracja, samodyscyplina.

WAACKING
Jest to styl tańca, który powstał wraz z początkiem lat 70, w Los Angeles w klubach, gdzie panowała muzyka underground disco. Taniec ten ewoluował przez lata. Opiera się on na charakterystycznej pracy rąk-dynamika i tempo zależne od feelingu. Ważnymi elementami są świadomość ciała, teatr, muzykalność oraz rytm. Waacking inspirowany jest filmami niemymi, kreskówkami, sztukami walki, światem hollywood, czy baletem. W ostatnich latach Waacking cieszy się coraz większą popularnością, gdzie poprzez taniec każdy może opowiedzieć swoją historię oraz prawdę.

Grupy otwarte/rekreacyjne | Choreography

NEW AGE

New Age to styl lub mówiąc dokładniej nazwa zajęć, podczas których studenci uczą się określonych, choreografii stworzonych przez nauczycieli, będących indywidualną interpretacją określonych utworów muzycznych. New Age to przede wszystkim nurt, którego powstanie należy przypisać studiom tanecznym a nie ulicy, powiązany bardzo mocno z przemysłem muzycznym stąd też za jego mekkę uznaje się Los Angeles a konkretniej mówiąc Hollywood. New Age jako indywidualny sposób interpretacji poprzez choreografię sprawia, iż prezentowane w jego obrębie przejawy aktywności ruchowej są niekiedy bardzo odmienne od siebie, a ich kształt wynika w dużej mierze z inspiracji jaka leży u źródła powstania danej choreografii. Określenia New Age używamy w celu podkreślenia odmienności tych zajęć od innych zajęć szczególnie hip hopowych, i pokazania, że jest to odmienny od street dance’owego sposób myślenia o tańcu, choć niekiedy bardzo często nim się inspirujący. Mimo iż zajęcia New Age nakierowane są na uczenie choreografii, to staramy się podczas nich przekazywać także ogólno rozumiane podstawy tańca, szczególnie w grupach początkujących, pamiętając że aby choreografia stanowiła taniec, muszą za nią stać przynajmniej podstawowe umiejętności.

LADIES STYLE

Ladies Style to zajęcia skierowane przede wszystkim do kobiet. Przygotowywane na te zajęcia choreografie są w dużej mierze bardzo kobiece, pomagając Paniom zaprezentować własną ekspresję. To co ważne w tych zajęciach to swobodna atmosfera i luz gdzie uczestniczki zajęć w swoim gronie mogą poczuć się jak na „damskim wieczorze”. Nie należy zapominać jednak, że Ladies Style to przede wszystkim zajęcia taneczne, więc rozwijają w dużym stopniu poczucie rytmu, koordynacji, pamięci ruchowej oraz swobodę poruszania się w nader kobiecy sposób.

KIDS DANCE

Zajęcia Kids Dance przygotowane są głównie dla najmłodszych tancerzy z klas 0-3. Staramy się zrozumieć dziecko i jednocześnie rodzica, dlatego stawiamy na wszechstronny rozwój pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Dziecko na naszych zajęciach pozna podstawowe style taneczne takie jak towarzyski, balet, jazz, hip-hop czy new age na który kładziemy największy nacisk. Dzieci, które uczęszczają do nas na zajęcia stają się bardziej otwarte, komunikatywne oraz radosne, ponieważ mogą miło spędzić czas wśród swoich rówieśników. Taniec jest bardzo ważny już od najmłodszych lat ponieważ kształtuje sylwetkę. U dziewczynek wyrabia grację, chłopcy zaś stają się gentelmanami 🙂

Grupy otwarte/rekreacyjne | Stage & Art

WSPÓŁCZESNY

Nie istnieje jednoznaczna i krótka definicja tańca współczesnego, ponieważ jest tak dowolny w swoich założeniach, iż zamknięcie go w jakichkolwiek konwenansach mija się z celem. Korzysta z każdej dziedziny ruchu i tańca, nauki, teatru, sportu i wszystkiego, co jest związane z człowiekiem, rzeczywistością otaczającą nasz byt i rozpatruje wykorzystanie ich, jako świadomą formę przekazu dla widza. Oczywistym jest, iż jak każdy rodzaj tańca, posiada swoja technikę, w zależności od nurtu i kierunku środowiska, autorytetów, dzięki którym się rozwijał, jest uzależniony od warunków anatomicznych każdego z tancerzy oraz bazuje na rozwijaniu lub wykorzystywaniu tych warunków. W ćwiczeniach technicznych wykorzystuje się między innymi podstawy tańca klasycznego, ale i również inne zaobserwowane właściwości, takie jak przykładowo sposób poruszania się niemowlaka, specyfikę przelatującej wody, figury akrobatyczne, słowem wszystko co może zainspirować do znalezienia i zinterpretowania ruchowo specyfiki danej sytuacji. Swoje początki datuje na przełomie XIXgo i XXgo wieku, i jest zazwyczaj określany, jako odłam baletu. Jest jednak (potocznie mówiąc) pozbawiony jego „sztywnych zasad”, jednakże tak samo powstał, by istnieć na scenie, przestrzeni „artystycznej”, jako środek wyrazu i język sztuki i teatru.

JAZZ

Jazz podobnie jak każda inna technika tańca stworzony jest do wyrażania emocji i ekspresji na scenie. Jest również jednym z tych, który zyskał dzięki swojej konwencji wielu zwolenników i w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większym uznaniem. Ta niezwykła różnorodność ruchów i ich synchronizacja z muzyką, w połączeniu z wyrażaniem emocji, była i jest jednym z bardzo oryginalnych sposobów „mówienia” poprzez taniec. Charakteryzując tą technikę, nie można pominąć specyficznego, jednak płynnego poruszania się tancerzy, gdzie występują miedzy innymi izolacje ruchowe ciała, wiele kontrakcji wychodzących z tak zwanych policentrów. Oglądając przedstawienie typowo jazzowe, mamy wrażenie, iż tancerze niejako „płynąc ruchem”, dają nam obraz niesamowitej lekkości poruszania się, co pozornie wygląda na bardzo proste. W rzeczywistości jednak wymaga to wiele pracy i czasu, aby osiągnąć taki efekt. W dzisiejszych czasach ewolucja taneczna stawia taniec jazzowy, jako narzędzie łączące wspaniałe przedstawienie przepełnione emocjami oraz doskonałe show mające na celu pokazać kunszt tancerza.

Grupy otwarte/rekreacyjne | Others

DANCEHALL

Ojczyzną Dancehall’u w sensie zarówno muzycznym, jak i tanecznym jest słoneczny kraj o nazwie Jamajka. Styl ten powstał w końcu lat 70-tych i wyewoluował z muzyki reggae pociągając za sobą powstanie nowego tańca. Dancehall można określić mianem tańca imprezowego i mimo iż z pozoru wydaje się on opierać jedynie shake-i to tak naprawdę istnieje kilkaset kroków, które posiadają swoje nazwy i określony sposób wykonywania. Utwory muzyczne do których tańczy się dancehall zawierają w swojej nawoływania do wykonywania określonych kroków w czystej formie generując określony ruch. Większość kroków powstaje w sposób spontaniczny stąd ciężko wskazać określonych twórców poszczególnych ruchów i określony sposób wykonywania, w dużej mierze bardziej chodzi o oddanie idei danego kroku przy zachowaniu właściwej pracy ciała. Mimo iż ten styl taneczny kojarzony jest głównie z kobietami to twórcami większości kroków są jednak mężczyźni.

AFRO

Taniec afrykański jest niezwykle energiczną i żywiołową formą ekspresji, wyraża radość życia i afirmację świata. Wyzwala w nas radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i wyrazić siebie. Dzięki niemu zbliżamy się do naszej prawdziwej natury, do naturalnej potrzeby Kontaktu z Ziemią. W krajach Afryki Zachodniej taniec i muzyka są niezwykle ważnymi elementami codziennego życia mieszkańców zarówno wiosek jak i miast. Służą one wyrażeniu radości, ale także przekazują wiedzę i podkreślają wagę rozmaitych wydarzeń, takich jak np inicjacja, rytuały przejścia chłopców i mężczyzn z młodszej do starszej generacji itd. W miastach taniec wywodzący się z tradycji, przekształcił się w taniec popisowy. Dzięki mieszaniu się różnych kultur etnicznych i istnieniu zawodowych zespołów baletowych stał się niezwykle spektakularnym widowiskiem i show. Na zajęciach będziecie mieli okazję nauczyć się tradycyjnych wioskowych tańców grupy etnicznej Malinke z Gwinei Górnej oraz nowoczesnych choreografii baletowych (grup Mailinke, Susu) ze stolicy Gwinei oraz Mali. Raz na jakiś czas na zajęciach towarzyszyć Wam będzie muzyka bębnów djembe i dundun (tradycyjnych instrumentów) na żywo!! Zagrają dla Was profesjonalni muzycy i miłośnicy kultury Afryki Zachodniej – członkowie zespołu „Foliba”

TWERK

To styl tańca wywodzący się z Afryki Zachodniej, gdzie jest nazywany „tańcem tyłu” i tańczony wyłącznie przez kobiety. W Ameryce zyskał popularność w latach 90’, a za jego kolebkę uważa się Nowy Orlean. Rozpowszechniły go dwie panie znane pod nazwą TWERK TEAM, które zaczęły nagrywać filmiki ze swoim udziałem i udostępniać je na YouTube. W 1993 roku DJ Jubilee nagrał piosenkę Do the Jubilee All, dzięki której twerking po raz pierwszy stał się szerzej znany. Nazwa ‘twerk’ powstała z połączenia dwóch zwrotów – „twist it” oraz „worki it”.
Styl ten polega na energicznym potrząsaniu bioder w górę, w dół oraz na boki dzięki czemu wprawiają one w ruch pośladki. Pomaga wysmuklić talię, biodra, nogi oraz pupę, wyrzeźbić sylwetkę oraz spalić kalorie.

REGGAETON

Zajęcia solowe dla kobiet i mężczyzn. Reggeatón to przede wszystkim muzyka, do której się tańczy, wykorzystując główny rytm perkusyjny zwany „Dem Bow”. Łączy w sobie elementy tańców ulicznych z Ameryki Łacińskiej, przez co nazywany jest przez niektórych “latynoskim hip-hop’em”. Pochodzi z Puerto Rico. Duża dynamika, izolacje ciała, ćwiczenie koordynacji, czyli wycisk na zajęciach i świetna energia w rytmach np. Daddy Yankee, El Chacal lub Maluma – to na pewno znajdziecie na reggaetonie!

GRUPY WIEKOWE

Staramy się zrozumieć dziecko i jednocześnie rodzica, dlatego stawiamy na wszechstronny rozwój pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Dziecko na naszych zajęciach pozna podstawowe style taneczne takie jak towarzyski, balet, jazz, hip-hop czy new age na który kładziemy największy nacisk. Dzieci, które uczęszczają do nas na zajęcia stają się bardziej otwarte, komunikatywne oraz radosne, ponieważ mogą miło spędzić czas wśród swoich rówieśników. Taniec jest bardzo ważny już od najmłodszych lat ponieważ kształtuje sylwetkę. U dziewczynek wyrabia grację, chłopcy zaś stają się gentelmanami.

Zajęcia dla młodzieży prowadzone są na dwa różne sposoby. Pierwszy to zajęcia zajęcia otwarte gdzie każdy chętny może przyjść na zajęcia i spróbować swoich sił na tanecznym parkiecie w studiou SDA. Drugi rodziaj grupy dla bardziej wymagających to grupy zamknięte, które trenują co najmniej dwa razy w tygodniu po 1,5h, przygotowując się do różnego rodzaju pokazów, zawodów czy spektakli tanecznych. Nasi instruktorzy kładą nacisk na wiedzę nie tracą przy tym zabawy, która również jest bardzo ważna w tańcu.

W naszym studiu nie ma ograniczeń, dlatego jeśli jesteś osobą dorosłą i nurtuje Cię pytanie „Czy to aby nie jest za późno?” porzuć wszelkie wątpliwości. Nasi instruktorzy to pełni pasji profesjonaliści, którzy znakomicie radzą sobie z osobami w każdym wieku, w przystępny sposób poprowadzą Cię po drogach tanecznej przygody, którą pragniesz przeżyć. Miła atmosfera, bezstresowy sposób prowadzenia zajęć, ogromna dawka pozytywnej energii to tylko niektóre przyjemności, które czekają na tych wszystkich mających już nieco więcej niż „naście” lat.

POZIOMY ZAAWANSOWANIA

Zajęcia prowadzone są w wymiarze 1h w tygodniu. Skierowane są do osób całkowicie początkujących, które chcą nauczyć się wszystkiego od samego początku. Na tych zajęciach będziemy uczyć pojedynczych kroczków, które będą łączone później w krótkie nieskomplikowane choreografie. Oprócz podstawowych kroczków uczymy też co to jest rytm oraz jak wyliczać choreografie. Mimo, że jest to najniższy poziom ‚wtajemniczenia’ zabawa będzie równie wielka jak na innych grupach.

Zajęcia prowadzone są w wymiarze 1h w tygodniu. Pozwalają one naszym nowym tancerzom wejść po raz pierwszy w niezwykle bogaty świat tańca rodem zza oceanu, ale przede wszystkim jest to świetna zabawa. Choreografie na tym poziomie zaawansowania, są mało skomplikowane, aczkolwiek wymagają dużego zaangażowania i skupienia co na końcu zajęć owocuje uśmiechem na twarzy. Każdy po wyjściu z sali marzy tylko o kolejnym treningu gdzie pozna kolejne kroki choreografii.

Zajęcia skierowane są do osób, które posiadają świadomość ciała oraz nie boją się wyzwań. Choreografie są nieco bardziej skomplikowane i bazują już nie tylko na rytmie, ale i na lini melodycznej utworu. Jeżeli miałaś/eś już jakieś doświadczenia taneczne to ta grupa jest właśnie dla Ciebie.

Poziom Jak Trafisz oznacza to, że na zajęciach mogą być zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane. Instruktorzy bardzo szybko wyłapują poziom uczestników i dopasowują trudność zajęć pod konkretne osoby tak aby każdy czuł się komfortowo na zajęciach.

Regulamin

Regulamin

zajęć tanecznych grup otwartych
w studiu Street Dance Academy

 1. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach tanecznych grup otwartych w Street Dance Academy jest zapisanie się przez stronę s-d-a.pl oraz uiszczenie za nie opłaty przed pierwszymi zajęciami zgodnie z cennikiem umieszczonym na stronie.
 2. Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest równoznaczne z rezerwacją miejsca. W przypadku gdy osoba zgłoszona nie pojawi się na dwóch kolejnych zajęciach po terminie zapisu, zostaje automatycznie przeniesiona na listę rezerwową.
 3. Uczestnikami zajęć w Street Dance Academy mogą być osoby, które ukończyły 3 rok życia.
 4. Osoby niepełnoletnie nie mogą być stroną umowy o świadczenie usług z Street Dance Academy.
 5. Za wszelkie szkody wyrządzone przez Uczestników, którzy nie ukończyli 18. roku życia odpowiedzialny jest Opiekun Prawny danego Kursanta. Ponadto Opiekun zobowiązany jest do zapewnienia opieki niepełnoletnim Kursantom przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć w Street Dance Academy. Street Dance Academy nie jest zobowiązana do świadczenia opieki na rzecz niepełnoletnich Uczestników poza godzinami zajęć oraz w ich trakcie jeśli uczestnik bezpośrednio i aktywnie nie bierze udziału w zajęciach (np. wychodzi z sali. etc).
 6. Zajęcia w Street Dance Academy w poszczególnych grupach tanecznych odbywają się zgodnie z aktualnym harmonogramem udostępnianym przez organizatora na oficjalnych kanałach promocji.
 7. Zajęcia odbywają się od września do czerwca włącznie, w określonych przypadkach również w lipcu i sierpniu.
 8. W przypadku braku opłaty za zajęcia osoba nie może brać udziału w zajęciach, ani ich obserwować.
 9. Karnet ważny jest od daty zakupu przez określoną ilość czasu podaną z tyłu karnetu oraz na stronie www.s-d-a.pl i jest zależna od rodzaju wykupionego karnetu.
 10. Wejście pojedyncze ważne jest tylko na jedne zajęcia w dniu jego wykupienia.
 11. W przypadku powtarzających się spóźnień na zajęcia, osoby spóźniające się mogą zostać nie wpuszczone na salę.
 12. Zajęcia mogą się nie odbyć z powodu zbyt małej ilości osób w danym dniu.
 13. Zwolnienia lekarskie należy przedstawić najpóźniej do 5 dni roboczych od zgłoszenia choroby osobom zarządzającym Street Dance Academy. Na tej podstawie podejmowane będą decyzje o możliwości przedłużenia daty ważności karnetu.
 14. Opłata za karnet nie podlega zwrotowi ani w całości, ani w części w przypadku rezygnacji lub jego niewykorzystania w pełnym zakresie.
 15. W przypadku odwołania zajęć Street Dance Academy zobowiązuje się do przedłużenia ważności karnetu o każdy tydzień w którym zajęcia nie odbywały się w czasie trwania ważności karnetu lub podania terminu, w którym zajęcia będą odrobione.
 16. Osoby uczestniczące w zajęciach obowiązuje respektowanie zasad godności, szacunku i fair-play wobec siebie nawzajem, instruktorów oraz innych przebywających w studio Street Dance Academy.
 17. Wstęp na salę możliwy jest wyłącznie w obuwiu zmiennym.
 18. Każdy uczestnik zobowiązany jest szanować mienie Street Dance Academy oraz miejsc, w których odbywają się wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia organizowane przez lub przy współpracy Street Dance Academy. W przypadku zniszczenia mienia uczestnik zobowiązany jest do opłat związanych z naprawą lub odkupieniem sprzętu np. zniszczenie parkietu przez niestosowne obuwie.
 19. SDA nie ubezpiecza Uczestników zajęć od kontuzji i nieszczęśliwych wypadków ani nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki lub kontuzje powstałe podczas zajęć, chyba że wynikły one z winy umyślnej lub zaniedbania SDA. Zalecane jest, aby uczestnicy zajęć posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW. Uczestnik zobowiązany jest do dostosowania intensywności wykonywanych ćwiczeń do swojego stanu zdrowia, samopoczucia i kondycji. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów podczas zajęć należy przerwać wykonywanie ćwiczeń i poinformować o tym Instruktora. Uczestnicy zajęć narażeni są na natężenie i głośność dźwięku.
 20. W przypadku ewentualnej kradzieży wartościowych przedmiotów pozostawionych przez uczestników zajęć w szatni oraz na terenie całego studia Uczestnik lub jego opiekun prawny jest zobowiązany do zgłoszenia tego faktu SDA oraz na policję. SDA Informuje, iż dochowa wszelkiej staranności w celu maksymalnego zabezpieczenia miejsca prowadzenia zajęć. Zastrzega się, by nie pozostawiać wartościowych rzeczy w szatni bez nadzoru i zabierać takowe ze sobą na salę lub zamykać w szafce (klucz do pobrania w recepcji studia), w celu zminimalizowana ryzyka kradzieży oraz zgubienia cennych rzeczy. Uczestnik deklaruje, że nie będzie rościł sobie prawa do odszkodowania w przypadku, gdy kradzież lub pozostawione w szatni rzeczy doznają uszkodzenia lub zaginą w momencie, gdy nie dochował szczególnej staranności w celu ich zabezpieczenia (zabrania ze sobą na salę lub zamknięcia w szafce), mimo zaleceń ze strony klubu.
 21. Street Dance Academy ma prawo do wykluczenia z udziału w zajęciach osób, których zachowanie zakłóca przebieg zajęć lub jest w inny sposób niestosowne, bez zwrotu wpłaconych pieniędzy. W szczególności niedozwolone jest w pomieszczeniach: palenie tytoniu, spożywanie alkoholu oraz wnoszenie i używanie środków uznanych przez polskie prawo za nielegalne.
 22. Street Dance Academy zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie oraz grafiku zajęć.
 23. Filmowanie, nagrywanie i fotografowanie zajęć bez zgody Street Dance Academy jest zabronione.
 24. Uczestnik biorący udział w zajęciach jak i wydarzeniach organizowanych przez Street Dance Academy wyraża zgodę na wykorzystanie, utrwalanie i powielanie wykonanych zdjęć oraz filmów za pośrednictwem dowolnego medium w dowolnym celu zgodnym z obowiązującym prawem, włączając w to publikację w mediach społecznościowych, gazetach, czasopismach okresowych, czasopismach okazjonalnych, folderach, publikacjach elektronicznych, stronach internetowych, wystawach, konkursach etc. Jednocześnie zrzeka się praw związanych z kontrolą i zatwierdzaniem każdorazowego wykorzystania fotografii i filmów z jego wizerunkiem.
 25. Zapisanie się przez stronę s-d-a.pl lub w studio Street Dance Academy na wybrane zajęcia jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu.
 26. Wszystkie kwestie niezawarte w regulaminie będą rozpatrywane indywidualnie z osobami zarządzającymi Street Dance Academy.
 27. Regulamin obowiązuje od dnia 25 sierpnia 2018 roku.

Grupy zamknięte/turniejowe

Dumnie wspierane teamy

Pozostałe grupy

SDA Jazz, Monsoon, Konkret, Bazar, High Heels, Hip-Hop/House