Informacje o kursie

Powstał na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Polega na energicznym spinaniu mięśni swojego ciała w rytm muzyki, zatrzymując się w specyficznych pozach dodając do tego wszystkiego unikalny groove, który posiada każdy człowiek. Popping jest jednym z najprężniej rozwijających się styli street dance, do jego struktury musimy dodać o wiele więcej foundations niż trzy początkowe tzn: pop, groove i pose.

Popping można nazwać „parasolem” który gromadzi pod sobą wiele różnych styli takich jak Boogaloo, Animation, Animatronic i wiele innych. Każdy z tych nurtów posiada swoje pod style mianowicie:

Boogaloo: fresno, scare crow, walk out, crazy legs, necko-flex, twist-o-flex, master-flex, oldman, romeo twist, egiptian twist, rolls, sleppy style, glides and floats, poesing, airpoesing, shadow box,

Animation: dime stop, robot, slowmontion, matrix, sindbading, waving, sailorman, air walk, liquid, cobra, claymation, itp.

Popping głównie tańczony jest do muzyki Funk, lecz z biegiem lat zaczęto tańczyć go do elektronicznych bitów, czy nawet dubstepu. Fakt jest taki że nie można się ograniczać danym rodzajem muzyki, gdyż to muzyka pozwala nam na kreowanie nowych form ruchu. Reasumując popping jest na tyle unikatowym stylem, że można go wykonywać do każdego rodzaju muzyki, zależnie od gustu, nastroju i samopoczucia.

Instruktorzy

konrad_kwiecinski_instruktor

Konrad Kwiecinski

Plan zajęć

DZIEŃ/GODZINAPOZIOMWIEKSTATUSINSTRUKTORSALAZAPISY
Poniedziałek 18:30 - 19:30PoczątkującyDzieci, Młodzież, DorośliZapraszamy na zajęciaKonrad Kwieciński1Zapisz się online

Przykładowy filmik